Burun Dolgusu

Yüzün en önemli özelliklerinden biri olan burun genel görünümünüz üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Yakın zamana kadar, geleneksel burun estetiği cerrahisi burnun görünümünü değiştirmenin tek yoluydu. Cerrahi rinoplasti, birinin yüzünü değiştirebilen kalıcı bir uygulamadır, ancak çoğu zaman, kapsamlı kesintilerin yanı sıra riskleri de içerir. Ancak günümüzde ameliyatsız burun şekillendirme mümkündür. Burun dolgusu tedavisi hastanın sorun olarak gördüğü birçok problemin giderilmesini sağlar.

Burun dolgusu 15-30 dakika arasında sürmektedir. Burun tepesine topikal bir uyuşturucu krem uygulanır ve burun çıkıntılarını doldurmak, keskin açıları düzleştirmek, burnun ucunun açısını değiştirmek, simetriyi düzeltmek, burnu daha düz ve çekici hale getirmek için dermal dolgu maddeleri enjekte edilir. Böylelikle hastanın burnunda görmek istemediği sorunlar ortadan kalkarak istenen sonuçlar oluşturulur.

Cerrahi olmayan burun yeniden şekillendirme tedavisi olarak da bilinen burun dolgusu, burun köprüsünde kavis bulunan veya kanca şeklinde burun şekline sahip olan kişilerde özellikle popülerdir. Burun dolgusunun etkisi anlıktır ve ömür boyu değildir. Ancak kişinin ameliyata gerek olmayan küçük sorunları mevcutsa belirli aralıklarla burun dolgusu işlemini yaptırarak istediği burun şekline ulaşabilir. Burun dolgusu cerrahi olmayan bir işlem olması nedeniyle anesteziye veya iyileşme sürelerine gerek yoktur. Kişi işlemi yaptırdıktan sonra kolaylıkla günlük yaşantısına dönebilir ve makyaj yapabilir. Bu özellikle bıçak altına yatmak istemeyen ve küçük sorunları bulunan kişiler için çok iyi bir tedavi biçimidir.